29 lipiec 2020

Rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Mundurowi wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń do szpitala przewieziono 63-letniego rowerzystę - mieszkańca Gołystoku.
Koronawirus
mazowieckie
11644
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia drogowego doszło we wtorek przed godziną 15.00 na skrzyżowaniu w miejscowości Gołystok. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący rowerem jadąc od miejscowości Cygany, nie ustąpił pierwszeństwa audi, które jechało drogą z pierwszeństwem. Kierujący samochodem osobowym w ostatniej chwili usiłował uniknąć zderzenia z jednośladem i po zderzeniu z rowerzystą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. W wyniku doznanych obrażeń Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala został przetransportowany 63-letni rowerzysta. Policyjna kontrola wykazała, że mężczyzna nie powinien jeździć jednośladem, ponieważ posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami, w tym rowerami.

Przypominamy - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Funkcjonariusze Komendy Powiatowa Policji w Wyszkowie apelują, do kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę.


Bezpieczeństwo rowerzystów, podobnie jak i pieszych, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Wielu tragedii na drodze można uniknąć poprzez odpowiedzialne zachowanie i stosowanie zasady ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo istotne podczas przechodzenia i przejeżdżania przez jezdnię jest to, by robić to z rozwagą, powoli i z zachowaniem ostrożności. Zasady te należy stosować zarówno jako pieszy i rowerzysta, ale także jako kierujący pojazdem mechanicznym.

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
11644
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie