17 kwiecień 2024

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła

zdjęcie: Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła / pixabay/1039283
Kierujący samochodem marki bmw wjechał na przejazd kolejowy, pomimo czerwonego sygnału świetlnego nadawanego przez sygnalizator. Na tak niebezpieczne zachowanie zdecydował się na oczach policjantów z mazowieckiej grupy SPEED, którzy na co dzień podejmują działania wobec agresywnych i niebezpiecznych manewrów na drodze.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, mimo znaków „STOP” i sygnalizacji świetlnej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych! Tego typu zdarzenia często kończą się tragicznie!

Niestety, czasami kierowcy ignorują obowiązujące przepisy, a przykładem takiego zachowania jest kierujący bmw, który w sobotę (13.04) w Wyszkowie na ulicy Pułtuskiej przejechał przez przejazd kolejowo-drogowy, pomimo czerwonego sygnału świetlnego. Wszystko działo się na oczach policjantów z wyszkowskiej grupy SPEED, którzy wykonywali czyności służbowe w rejonie przejazdu. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale kilkanaście sekund po nieodpowiedzialnym zachowaniu kierującego bmw, przejechał pociąg osobowy. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli bmw, za kierownicą którego siedział 19-latek z powiatu wyszkowskiego. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, a z jego konta odpisano 15 punktów karnych.

Przypominamy, że pulsujące czerwone światła na przejazdach kolejowych to nie ostrzeżenie, to zakaz wjazdu na przejazd !. Ignorowanie znaków i sygnałów świetlnych jest wciąż główną przyczyną tragicznych wypadków na przejazdach w Polsce.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

źródło: policja.pl (Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik)