10 styczeń 2022

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku krajowej 62

fot. KPP w Wyszkowie
Policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 62 w Pustych Łąskach. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z pojazdów z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. To już kolejny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
REKLAMA

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. W sobotę o godzinie 15.00 z tej przyczyny na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Puste Łąki doszło do wypadku drogowego. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 66-letni kierowca samochodu marki kia włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy hondy, który jechał krajówką w stronę Wyszkowa. W zderzeniu ucierpiał 23-letni kierowca hondy, który został przewieziony.

Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebiegi i okoliczności tego wypadku drogowego.

Wyszkowscy policjanci przypominają. Największy problem z nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu występuje na skrzyżowaniach. Kierowcy często na skutek paraliżującego stresu, nie dostrzegają nieoznakowanych skrzyżowań równorzędnych, źle ustalają kolejność przejazdu na skrzyżowaniach, czy też nie potrafią dostosować swojego zachowania do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.
 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie