10 styczeń 2022

Niedostosowanie prędkości przyczyną groźnej kolizji na S8

fot. KPP w Wyszkowie
Na drodze ekspresowej S8 doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Mieszkaniec Białegostoku stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście kierowca nie został ranny, a cała sytuacja zakończyła się jedynie mandatem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dlatego dbajmy o nasze bezpieczeństwo i pamiętajmy – noga z gazu!
REKLAMA

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek o godzinie 18.15 na drodze ekspresowej S8 w. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierujący nissanem 53-latek, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne. Na szczęście skończyło się tylko na strachu i mandacie karnym. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Zdarzenie to pokazuje jak zgubna może być prędkość. To, że droga przed nami jest pusta nie oznacza, że zawsze bezpieczna. Nadmierna prędkość, brawura czy nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu, to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków na drogach. Dodatkowo zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Dlatego pamiętajmy – noga z gazu!!!

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie