11 styczeń 2022

Nie zauważyła radiowozu. Przejechała przez podwójną ciągłą i zatrzymała auto na powierzchni wyłączonej z ruchu. To dopiero początek problemów mieszkan

fot. KPP w Wyszkowie
W ręce mundurowych z ruchu drogowego wpadła nietrzeźwa mieszkanka gminy Wyszków. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latka kierując samochodem miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna kierująca przykuła uwagę stróżów prawa, ponieważ przejechała przez podwójną linię ciągłą i zatrzymała hondę na powierzchni wyłączonej z ruchu.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Sowińskiego w Wyszkowie. Policjanci w trakcie patrolu zauważyli osobową hondę, której kierująca nie zastosowała się do znaku poziomego podwójna linia ciągła, przejechała na drugą stronę ulicy i zatrzymała auto na powierzchni wyłączonej z ruchu.

Mundurowi postanowili porozmawiać z mieszkanką gminy Wyszków. W trakcie policyjnej kontroli funkcjonariusze od 33-latki wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety 0,8 promila alkoholu. 33-latka początkowo twierdziła, że nie piła żadnego alkoholu, później że był to tylko łyk piwa. Funkcjonariusze nieodpowiedzialnej kobiecie już zatrzymali prawo jazdy. A o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości, a także własnych umiejętności. Pijany kierowca to potencjalny zabójca na drodze.

Zgodnie z kodeksem karnym 33-latce za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko długoletni zakaz kierowania pojazdami, ale także do 2 lat więzienia. Tym razem również nie obejdzie się bez surowej kary finansowej.

Zwracamy się do kierowców o zdrowy rozsądek i ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych!

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie