27 czerwiec 2020

Motocyklista zderzył się z łosiem

fot. KPP w Wyszkowie
Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i dzikiego zwierzęcia. Kierujący jednośladem zderzył się z przebiegającym przez drogę łosiem. Motocyklista trafił do szpitala, a zwierzę zginęło na miejscu.
Koronawirus
mazowieckie
11644
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17.00 w Słopsku. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki, 46-letni mieszkaniec gminy Tłuszcz jadąc od Dręszewa w kierunku Niegowa zderzył się z przebiegającym przez drogę łosiem. W wyniku uderzenia ranny został motocyklista, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Natomiast zwierzę zginęło na miejscu.

Mundurowi wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

W Polsce rocznie dochodzi do około 100 wypadków z udziałem łosi. Wiele z nich kończy się tragicznie. Pamiętaj, jeśli kierując samochodem lub motocyklem zobaczysz na drodze łosia, powinieneś zwolnić. Zwierzęta te są z natury ciekawskie i zupełnie nie boją się człowieka. Ich zachowanie może być nieprzewidywalne, dlatego nawet jeśli łoś stoi na poboczu, trzeba zachować wyjątkową czujność. Apelujemy do kierowców o uważną jazdę na terenach zalesionych i respektowanie znaków odnoszących się do szlaków migracji dzikich zwierząt.

 

podkom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
11644
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie