27 kwiecień 2021

112 km/h przez Lucynów

fot. KPP w Wyszkowie
Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci wyszkowskiego wydziału ruchu drogowego wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał 112 km/h.
REKLAMA

Pod koniec minionego tygodnia w Lucynowie policjanci ruchu drogowego Komedy Powiatowej Policji w Wyszkowie zatrzymali do kontroli drogowej zbyt szybkiego kierującego nissanem który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h za szybko niż pozwalają na to przepisy.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 51-letniemu mieszkańcowi Łochowa mundurowi zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy i ukarali surowym mandatem. Dodatkowo do konta kierowcy zostało dopisanych 10 pkt karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie