10 czerwiec 2022

Zdobyli swoje pierwsze uprawnienia

fot. KPP w Wyszkowie
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białymbłocie zorganizowała dla swoich uczniów egzamin praktyczny na kartę rowerową. Placówkę odwiedzili również policjanci wyszkowskiej drogówki, którzy opowiedzieli o podstawowych zasadach, jakie musi znać każdy cyklista oraz przyglądali się egzaminowanym podczas pokonywanego toru. Uczniowie, którzy wykazali się szeroką wiedzą teoretyczną oraz w praktyce zaprezentowali technikę bezpiecznej jazdy na rowerze, zdobyli swoje „pierwsze prawo jazdy”.
REKLAMA

Kierownik Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami drogówki odwiedzili Szkołę Podstawową w Białymbłocie. Mundurowi opowiedzieli o przepisach ruchu drogowego związanych z poruszaniem się na rowerze, jak również zwrócili uwagę na prawidłowe wyposażenie roweru, oraz zachęcali do jazdy w kaskach ochronnych i elementach odblaskowych. Dzieci bardzo dobrze pamiętały numery alarmowe i w jakich sytuacjach powinno się z nich korzystać. Po wygłoszonej przez policjantów prelekcji dzieci, które pozytywnie zdały teoretyczną część egzaminu na kartę rowerową, przystąpiły do jej praktycznej części. Stróże prawa pomogli przy organizacji toru przeszkód, który młodzi cykliści pokonali bez problemu i zdobyli swoje pierwsze uprawnienia. Uprawnienia, które po niedawnych zmianach mają dodatkową wartość i pozwalają również na kierowanie m.in. hulajnogą elektryczną. Podczas spotkania dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz.

Do egzaminu dzieci przygotowała Pani Alina Obudzińska, która również była nauczycielką podkom. Daniela Tryca – kierownika drogówki. Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy teoretycznej, jak również umiejętności praktycznych. Jak widać Pani Alina przez tyle lat jest niezastąpionym i świetnym pedagogiem, o czym mogą świadczyć m.in. osiągnięcia zawodowe kom. Tryca.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych zbliżających się wakacji, natomiast tym którzy zdobyli swoje „pierwsze prawo jazdy", gratulujemy i życzymy szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wyszków
19.8°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 21:01
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie

kiedy
2022-10-07 19:30
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-16 16:00
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 16:00
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 19:00
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany