17 październik 2022

Zderzenie osobówki z busem

Kierując pojazdem dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzających nas pojazdów. Rozwaga i skupienie na drodze to klucz do bezpiecznego podróżowania. Wystarczy chwila nieuwagi by doszło do zdarzenia, o czym przekonał się kierujący pojazdem marki Toyota, który wczoraj na S-8 doprowadził do zderzenia z busem.

Wczoraj (16.10) o godzinie 6:35 na drodze S-8 w miejscowości Tumanek doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Toyota, 25 letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu legionowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Iveco wraz z przyczepą, którego kierującym był 33- letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W Wyniku zderzenia, przyczepa wypieła się z busa, a kierujacy stracił panowanie nad pojazdem uderzając w bariery ochronne. Do szpitala trafił kierowca Toyoty. Na szczeście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Droga przez kilka godzin była zablokowana, a wyszkowscy funkcjonariusze, kierowali nadjeżdzające pojazdy na objazdy.

KIEROWCO!

1. Zachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Im większy dystans pomiędzy pojazdami, tym dłuższy czas na reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji i większe szanse na uniknięcie kolizji.

2. Używanie telefonów i innych urządzeń elektronicznych podczas jazdy, rozprasza uwagę keirującego i jest częstą przyczną tragicznych w skutakch zdarzeń drogowych

3. Kierujący pojazdem mają dostosować prędkość jazdy nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

źródło: policja.pl (Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik)