Ustalili tożsamość i zatrzymali włamywacza

zdjęcie: Ustalili tożsamość i  zatrzymali włamywacza / pixabay/1678883
Wyszkowscy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego w gminie Zabrodzie. Mężczyzna w dniu kradzieży został nakryty przez mieszkankę posesji, ale zbiegł z miejsca zdarzenia, po tym jak szarpał się z kobietą, która próbowała odebrać mu skradzione z jej domu łupy. Wobec 27-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

W grudniu 2023 r. wyszkowscy policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek gminy Zabrodzie o tym, że do jej domu włamał się złodziej. Kobieta naszła włamywacza i postanowiła odebrać mu skradzione przedmioty. Doszło między nimi do szarpaniny, po czym mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, złodziej do domu dostał się przez okno, a jego łupem padła biżuteria, pieniądze oraz perfumy o łącznej wartości ponad 4000 zł.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. To dzięki wykonanym przez nich czynnościom operacyjnym, wstępnym typowaniu osób mogących mieć związek z tym czynem i przeprowadzonym działaniom, doszło do zatrzymania 27-letniego mężczyzny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. 27-latek odpowie za dopuszczenie się kradzieży rozbójniczej. W minioną środę (01.05) sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za czyn, którego się dopuścił, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik/ KPP Wyszków

źródło: policja.pl (Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik/ KPP Wyszków)

2024-09-15 18:00