22 kwiecień 2021

Poszukiwany nieletni trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

fot. KPP w Wyszkowie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, zatrzymali 14 – latka, który decyzją Sądu Rodzinnego był poszukiwany celem doprowadzenia do Ośrodka Wychowawczego na terenie województwa mazowieckiego. Wyszkowscy policjanci apelują do młodzieży: Pamiętajmy, że jako osoby nieletnie ponosimy odpowiedzialność za swoje postępowanie!
REKLAMA

W środę rano policjanci zajmujący sprawami nieletnich, odwiedzili miejsce zamieszkania 14-latka, który decyzją sądu rodzinnego miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Mundurowi złożyli mu wczoraj niezapowiedzianą wizytę. Nieletni na widok mundurowych był bardzo zaskoczony. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy, a następnie zgodnie z nakazem oprowadzenia wydanym przez wyszkowski sąd rodzinny, 14-latek trafił do MOW na terenie Mazowsza.

Do ośrodka wychowawczego może trawić nieletni, który m.in.: popełnia czyny karalne, przejawia zachowania świadczące o demoralizacji, czy nie realizuje obowiązku szkolnego. Sąd kierując nastolatka do takiej placówki zawsze kieruje się dobrem nieletniego.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie