Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów dzięki reakcji świadka

zdjęcie: Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów dzięki reakcji świadka / fot. KPP w Wyszkowie
Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Mieszkaniec gminy Zabrodzie miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. Gratulujemy odpowiedzialnej postawy!

We wtorek około godziny 7.20 dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kierującej z relacji, której wynikało, że przez Lucynów prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca hondy. Kobietę zaniepokoił styl jazdy kierowcy dlatego zaalarmowała mundurowych. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy na drodze serwisowej trasy S8 zauważyli opisywany pojazd. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz wydali kierowcy polecenie zatrzymania auta do kontroli drogowej.

Przypuszczenia kobiety szybko okazały się słuszne. Policjanci po podejściu do osobówki od razu wyczuli od kierowcy alkohol. Za kierownicą hondy siedział 45-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

45-latek został zatrzymany i trafił do celi, a jego auto na policyjny parking. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy.

Teraz o losie mieszkańca gminy Zabrodzie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi mu do 2 lat więzienia, dotkliwa kara finansowa oraz co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami.

Świadkowi, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy!

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

kom. Damian Wroczyński