5 styczeń 2022

Nieprawidłowa zmiana pasa ruchu przyczyną kolizji na S-8

fot. KPP w Wyszkowie
Do groźnego zdarzenia doszło na drodze S-8 na wysokości Knurowca, w kierunku Warszawy . Kierujący seatem, zmieniając pas ruchu doprowadziła do zderzenia z prawidłowo ciężarówką. Oboje kierowcy byli trzeźwi. Kierowca z osobówki może mówić o dużym szczęściu, bo jego auto uległo kompletnemu zniszczeniu.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 12 na drodze S-8, na wysokości Knurowca. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 40-letni kierowca seata, zmieniając pas ruchu nie upewnił się czy może bezpiecznie wykonać ten manewr i dorowadził do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku samochodem cię żarowym oraz uderzył w barierę energochłonną.

Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, okazało się, że kierujący nie doznali obrażeń ciała. Ze względu na uszkodzenia samochodów i konieczność ich odholowania, ruch na drodze odbywał się jednym pasem. Policjanci wspólnie ze strażakami i pracownikami GDDKiA zabezpieczali miejsce zdarzenia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. 40 latek z powiatu sokołowskiego, który spowodowała kolizję, został ukarana mandatem i punktami karnymi.

Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może skończyć się różnie i może nieść za sobą poważne w konsekwencjach skutki. Dlatego też wykonując jakikolwiek manewr upewnijmy się, że możemy go wykonać w bezpieczny sposób, nie stwarzając przy tym zagrożenia.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie