10 styczeń 2023

Łódzkie/ Randka w ciemno zakończona pobiciem i kradzieżą

Trzy osoby, w tym 31-letnia kobieta trafiły do aresztu w związku z pobiciem, kradzieżą i pozbawieniem wolności 44-latka, który na portalu randkowym umówił się z mieszkanką powiatu łęczyckiego (Łódzkie). Sprawcom napadu grozi do 12 lat więzienia.

Jak przekazał we wtorek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy asp. sztab. Mariusz Kowalski, prowadzona przez miejscową prokuraturę sprawa swój początek miała pod koniec listopada ubiegłego roku.

"Wówczas 44-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego na portalu randkowym poznał mieszkankę powiatu łęczyckiego. 23 listopada 2022 r. postanowili się spotkać w miejscu zamieszkania kobiety. Po niespełna 30 minutowej randce do pomieszczenia wszedł 36-latek. Od tego momentu mężczyzna został kilkakrotnie pobity, okradziony, a nawet pozbawiony wolności" – poinformował.

Mężczyźnie udało się uciec, kiedy napastnicy przewozili go jego samochodem przez Łęczycę. Wykorzystał chwilę, gdy kierowca zwolnił ponieważ na jednej z ulic zauważył jadący radiowóz. Mężczyzna w czasie jazdy otworzył drzwi i wyskoczył z pojazdu, a następnie pobiegł do patrolu policji i zaalarmował o całym zdarzeniu.

Sprawcy zdążyli jednak uciec, porzucając samochód na jednym z łęczyckich parkingów. Od tej pory trwały jednak ich poszukiwania.

Jeszcze w listopadzie zatrzymano najstarszego z przestępców - 38-letniego mieszkańca powiatu łęczyckiego. W ostatnich dniach na terenie gminy Daszyna dzielnicowi zatrzymali kolejne dwie poszukiwane osoby. To 36-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego i 31-letnia kobieta, która umówiła się z mężczyzną na randkę. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani. Za sam tylko rozbój grozi im kara nawet do 12 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ ok/