Korzystanie z aplikacji ,, KWARANTANA DOMOWA” jest dalej obowiązkowa! - poniżej zamieszczamy film, który pokazuje jak ją zainstalować i jak z niej kor

fot. KPP w Wyszkowie
W dalszym ciągu mieszkańcy zarówno z terenu naszego miasta, jak i powiatu przebywają na kwarantannie domowej. Dlatego zalecamy instalację na swoim smartfonie aplikacji "Kwarantanna domowa". To już nie tylko wymierna pomoc w walce z pandemią i odciążenie służb angażujących się w powstrzymywanie rozwoju koronawirusa, ale także obowiązek prawny! Jeśli zostałeś poddany kwarantannie - nie zwlekaj, zainstaluj aplikację już teraz. Przyczynisz się do zapobiegania kolejnym zarażeniom i unikniesz konsekwencji prawnych.
Koronawirus
mazowieckie
11644
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się bardzo ważna powinność – korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa". Konieczność korzystania od 1 kwietnia przez osoby kwarantowane z aplikacji wprowadziła "Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych".

Zainstalowanie i korzystanie z tej aplikacji ma swoje wymierne korzyści. To wkład każdej osoby poddanej kwarantannie w walkę z koronawirusem. Nie tylko usprawni to sprawdzanie, czy przestrzegane są zasady kwarantanny, ale odciąży funkcjonariuszy zaangażowanych w powstrzymywanie pandemii.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie internetowej - www.gov.pl

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
11644
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie