13 czerwiec 2022

Kolejni poszukiwani nie unikną odpowiedzialności karnej

fot. KPP w Wyszkowie
Wyszkowscy policjanci nieustanie zatrzymują osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Tym razem w ręce funkcjonariuszy prewencji wpadło dwóch mężczyzn, wobec których sąd wydał nakazy doprowadzania do zakładu karnego. Mężczyźni jeszcze już trafili do więzienia, gdzie odbędą zasądzoną karę.
REKLAMA

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują policjanci jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Tego rodzaju osoby rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Do wyszkowskiej komendy w każdym miesiącu wpływają nakazy doprowadzenia lub listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Pierwszy zatrzymany to 27-latek z Marek, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego tuż po przyjęciu weselnym na terenie Wyszkowa. Drugi z zatrzymanych wpadł w ręce mundurowych, kiedy szedł w nocy z soboty na niedzielę ul. Kościuszki. 35-latka również rozpoznali policjanci patrolówki. Mieszkaniec Turzyna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni, po czynnościach procesowych zostali osadzeni w policyjnych celach skąd trafili do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędą zasądzoną karę.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wyszków
20.1°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 21:01
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie

kiedy
2022-10-07 19:30
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-16 16:00
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 16:00
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 19:00
miejsce
WOK Hutnik, Wyszków, ul. Prosta 7
wstęp biletowany