5 styczeń 2022

Kolejnego kierowcę bez prawa jazdy czekają surowe konsekwencje

fot. KPP w Wyszkowie
Kolejny kierowca bez uprawnień do kierowania musi liczyć się dotkliwymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Zgodnie z nowymi przepisami sprawa 24-latka trafi do sądu. Grozi mu grzywna nie niższa niż 1500 zł oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
REKLAMA

We wtorek w Brańszczyku na ul. Bielińskiego policjanci wyszkowskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Na celowniku ręcznego miernika prędkości znalazł się opel, który jechał z prędkością 69 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Funkcjonariusze, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierowca ignorował obowiązujące przepisy ruchu drogowego i jechał zbyt szybko.

Za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Na nieodpowiedzialnego kierowcę, za popełnione wykroczenie, tj. przekroczenie prędkości policjanci nałożyli mandat karny. Natomiast zgodnie z wejściem w życie nowych przepisów ruchu drogowego za jazdę bez prawa jazdy policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. 24-latkowi grozi również sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna nie niższa niż 1500 zł.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie