3 styczeń 2022

Kierujesz bez wymaganych uprawnień? Od nowego roku czekają cię surowe konsekwencje prawne i finansowe

fot. KPP w Wyszkowie
Nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem wsiadł za kierownicę forda i przekroczył dopuszczalną prędkość. Zgodnie z nowymi przepisami sprawa 27-latka trafi do sądu. Grozi mu grzywna nie niższa niż 1500 zł oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
REKLAMA

W pierwszy dzień 2022 roku w Komorowie policjanci wyszkowskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. O godzinie 19 na celowniku ręcznego miernika prędkości znalazł się ford, który jechał z prędkością 77 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Funkcjonariusze, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierowca ignorował obowiązujące przepisy ruchu drogowego i jechał zbyt szybko.

Za kierownicą pojazdu siedział 27-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Na nieodpowiedzialnego kierowcę, za popełnione wykroczenie, tj. przekroczenie prędkości o 27 km/h policjanci nałożyli mandat karny. Natomiast zgodnie z wejściem w życie nowych przepisów ruchu drogowego za jazdę bez prawa jazdy policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. 27-latkowi grozi również sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna nie niższa niż 1500 zł.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie