11 styczeń 2022

Groźny wypadek na DK-62 w Kręgach

fot. KPP w Wyszkowie
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Kręgi. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce jadącej w stronę Serocka. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala trafiła 27-letnie mieszkanka powiatu pułtuskiego.
REKLAMA

Do groźnego wypadku drogowego doszło o godzinie 6.20 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Kręgi. W tym czasie warunki atmosferyczne nie sprzyjały kierowcom. Na nieoświetlonym odcinku drogi było mglisto, a nawierzchnia była mokra.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 27-letnia kierująca fiatem podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce jadącej drogą krajową nr 62 w stronę Serocka. W wyniku uderzenia pojazdy wypadły z drogi, przejechały przez chodnik i zatrzymały się na pobliskim polu.

W wyniku zderzenia pojazdów ranna została 27-latka z powiatu pułtuskiego, która z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Natomiast kierującej fiatem z uwagi na obrażenia i brak możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości za pomocą urządzenia została pobrana krew do badań.

Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał oględziny pojazdów, miejsca wypadku oraz sporządził szkice zdarzeniowe. Policjanci przesłuchali również świadków tego zdarzenia.

Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie