14 czerwiec 2022

Dachowanie na ekspresówce w Knurowcu

Kierowca dostawczego nissana jadąc drogą ekspresową S-8 w stronę Białegostoku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne, które uległy rozerwaniu. Auto zjechało do przydrożnego rowu i dachowało. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

W nocy z soboty na niedzielę, tuż po północy dyżurny wyszkowskiej komendy został powiadomiony o dachującym samochodzie na trasie S-8 na pasie ruchu w stronę Białegostoku w rejonie węzła komunikacyjnego w Knurowcu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 40-letni kierowca dostawczego nissana, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne, które w wyniku uderzenia uległy szkodzeniu. Po przerwaniu barier, auto zjechało do przydrożnego rowu gdzie dachowało.

W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala został przewieziony kierowca dostawcza. O dużym szczęściu może mówić 45-letni pasażer, który nie został ranny.

Na miejscu wypadku technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca, pojazdu, sporządził szkic zdarzeniowy, zabezpieczył ślady. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Wyszkowscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku na drogach. Pamiętajmy, że za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci i trzeźwi, a samochody powinny być sprawne technicznie. Prędkość bezpieczna to nie tylko prędkość określona przez znaki drogowe, to również prędkość dostosowana do naszych umiejętności kierowania pojazdem oraz aktualnie panujących warunków na drodze.

kom. Damian Wroczyński

2024-09-15 18:00