20 kwiecień 2021

15 – latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej

fot. KPP w Wyszkowie
Do Sądu Rodzinnego trafi sprawa nieletniego wyszkowiania, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młodzieniec nie zastosował się do polecenia zatrzymania jednośladu, gwałtownie przyśpieszył, zaczął uciekać, pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mundurowym tłumaczył, że bał się konsekwencji, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowa.
REKLAMA

Coraz więcej na drogach pojawia się małoletnich skuterzystów. Większość z nich nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem. Również w większości przypadków jednoślady są prezentem od rodziców. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, bo kocha… swoją pociechę. Spełnia marzenia i cieszy się kiedy widzi uśmiechnięte dziecko. Warto jednak pamiętać, aby nasze prezenty były przemyślane i bezpieczne. Od tragedii często dzieli nas cienka linia. Pamiętajmy! Miłość = Bezpieczeństwo!

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w miniony weekend. Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Wyszkowa, zauważyli kierującego, który przewoził pasażera bez hełmu ochronnego. Policjanci chcąc uniknąć tragedii postanowili zatrzymać jednoślad do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierującemu zatrzymanie pojazdu. Amator jednośladu jednak zignorował sygnały do zatrzymania się, gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami Wyszkowa. Jak ustalili policjanci skuter wjechał na teren jednej z posesji.

Uciekinierem okazał się 15– letni mieszkaniec gminy Wyszków. Nieletni oświadczył funkcjonariuszom, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ bał się odpowiedzialności, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem.

Teraz sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem pełnoletni kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat. Natomiast w tym przypadku, 15-latek odpowiadać będzie na podstawie przepisów Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

 

kom. Damian Wroczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wyszkowie